Premiéra filmu

Bez mála sme pracovali takmer celý rok. Úloha bola viac menej jasná, vyrobiť dokument o najťažšom triatlonovom preteku na Slovensku – Oravaman.

 Pretek, ktorý trvá jediný deň, meria 113 kilometrov, prechádza cez dva regióny a spája 544 pretekárov jedinou túžbou - dôjsť do konca. Áno, bol by to zaujímavý dokument už len čisto o preteku samotnom. My sme sa však rozhodli, že sa nepozrieme len na pretek, ale predstavíme aj jeho pozadie, ľudí, ktorí stoja za ním, ich práce, šťastia aj nešťastia ich bežného života obkľúčeného krásnou prírodou Roháčov.

 

 

Skoro tridsať hodín filmového materiálu od desiatich kameramanov sa stalo základom pre dokument trvajúci 35 minút. Dúfam, že sa bude všetkým páčiť, že naplníme predstavy, očakávania. Budeme radi, ak sa prídete pozrieť na premiéru filmu v sobotu 20. decembra do Zuberca o 16:00. Celá akcia sa udeje v penzióne Pribisko – pomyseľnom domove tohto preteku, ktorý za posledný rok stihol privítať tretí ročník preteku, vyhorieť, postaviť sa prakticky nanovo a opäť hostiť pretekárov z celého sveta na štvrtom ročníku. Súčasťou filmu bude, samozrejme, voľná debata, kapustnica a čo to po zdarnom premietnutí môžeme aj vsiaknuť.
Ak sa vám náhodou nepodarí prísť, síce prídete o veľa, ale film bude online na webe od 24. decembra o 20:00.

 

frage | internetové aplikácie © 2014 www.dohor.sk