Oficiálny dovozca a distribútor

Aké črievičky by mala zvoliť správna dáma?

Aké črievičky by mala zvoliť správna dáma? Mária Fuči Fúčelová sa s nami podelila o svoje skúsenosti s tromi modelmi, z ktorých si vyberie aj tá najvyberavejšia slečinka.
Ja používam momentálne tri modely lezečiek od Scarpa a sú to:


VAPOR V - mám ich vo väčšej veľkosti a osvedčili sa mi hlavne na pieskoch, veľmi dobre držia na trenie a v špárach kde musím skrížiť špičku nohy tak to v nich nebolí tak ako v iných lezečkách. Tiež po nich vždy siahnem keď ideme liezť v zime vonku, dám si ponožku a veľmi pohodlne si s nich vyleziem čo len chcem, sú pohodlné a príjemné. Volím ich na lezenie v Tatrách i Alpách.


ARPIA WOMAN - tieto som zvolila v menšej veľkosti a som veľmi spokojná že ich mám, citlivosť špičky je výborná za to vďačíme strihu lezečky. Lezenie s nimi je taký malý zázrak. Volím ich vždy keď si potrebujem byť absolútne istá každým drobným pohybom. Precízne sa dajú stúpať aj najmenšie stupy. Guma je veľmi príjemná a veľmi dobre na skale drží. Zatiaľ som na nohe nemala lepšiu lezečku než túto. Určite odporúčam!


VELOCITY - tie som zvolila kvôli viac dĺžkovému lezenie, kedy v horách potrebujete aby vás topánka podržala aj v ťažších krokoch no zároveň potrebujete aby ste nezomreli od bolesti keď vám v teple opuchnú nohy a Vás čaká ešte ďalších 10 dĺžok lezenia. Sú veľmi pohodlné a zároveň v nich pekne cítim čo stúpam. Vhodné tiež na tréning na stene v zimnom období. Zatiaľ som ich testovala v Grécku počas novoročného výjazdu a čaká ma s nimi sezóna v Chamonix a v Tatrách na čo sa veľmi teším, a určite ich prevetrám aj na piesku